Без рамок

premier-albanii-edi-rama

На нещодавньому засіданні Ради Безпеки ООН прем’єр-міністр Албанії Еді Рама, який головував на ньому, жорстко обложив постійного представника Росії в ООН Васілія Нєбєндзю, який заперечував проти виступу президента України Володимира Зеленського. “Я хотів би запевнити наших російських колег і всіх присутніх, що це не спеціальна операція албанського президентства”, – почав Рама. А потім спокійним басом продовжив: “Є рішення цієї проблеми. Якщо ви згодні, то припиніть війну і президент Зеленський виступати не буде”. Реакція – приглушений сміх у залі Ради та палка подяка Зеленського.

Як випливає зі статті журналіста газети Liberation Арно Вольрена, Еді Рама далеко не вперше досить різко жартує на різні політичні теми.

Так, наприкінці серпня Рама викликав сміх на засіданні стратегічного форуму в Словенії, розповівши анекдот про Путіна всього за кілька днів після загибелі глави ПВК “Вагнер” Євгенія Пригожина в авіакатастрофі. “Не знаю, чи чули ви про те, що в Росії обговорюється питання про об’єднання дев’яти часових поясів. Навіть прем’єр-міністр їздив до Путіна”, – почав Рама. – Пане президенте, у нас проблема. Я зателефонував своїй сім’ї, щоб побажати їм спокійної ночі, а вже настав ранок, і вони були на пляжі. Я зателефонував Олафу Шольцу, щоб привітати його з днем народження, а він сказав, що це буде тільки завтра. Я зателефонував Сі Цзіньпіну з приводу нового року, він відповів, що надворі ще старий рік”. А Путін відповідає: “Так, зі мною таке теж було. Я зателефонував родині Пригожина, щоб висловити свої співчуття, але його літак ще не злетів”. І усміхнений Рама задоволено відкидається в кріслі.

https://x.com/nexta_tv/status/1698803198104866836?s=20

Раніше цього літа Еді Рама у своєму Instagram пожартував над напливом італійських туристів до Албанії.

А одразу після Brexit’у Рама заявив: “Нехай Європа не журиться через те, що британці пішли, – їм на зміну прийде Албанія”.

У Еді Рами багата біографія: він грав за національну збірну Албанії з баскетболу (зріст політика – 201 см.), викладав в Академії Мистецтв Албанії, а його художні роботи широко представлені в галереях по всьому світу. Сам Рама політиком себе не вважає, заявляючи, що є “художником, який використовує політику для досягнення цілей”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: