Еммануель Макрон про Крим: «На карту поставлено територіальну цілісність» України

logo_podii

Libération, 3 грудня 2022

Автор - Соня Делесаль-Столпер Переклад - Олексій Першко

Після закінчення свого державного візиту до США президент повернувся до конфлікту під час інтерв’ю телеканалу TF1. Він наполягав на тому, що питання кордонів та легітимність Зеленського у спробах повернути собі Крим «залежать від українців». Він пообіцяв Києву подальше постачання зброї. Еммануель Макрон вибрав сильний образ, щоб відповісти на питання про законність прагнення України повернути Крим, незаконно захоплений і анексований Росією в 2014 році, перш ніж розглянути питання про закінчення конфлікту і вторгнення Росії в Україну, що триває з 24 лютого. «Невже ви думаєте, що, якби нам, французьким чоловікам і жінкам, довелося б переживати анексію Ельзасу та Лотарингії, ми хотіли б, щоб якийсь іноземний лідер сказав нам посеред війни: ви повинні зробити це чи те?» – сказав він . “Лише від українців залежить питання кордонів”, – наголосив Президент. «На кону в Україні і те, що ми захищаємо, це принципи Статуту ООН: територіальна цілісність і національний суверенітет. І тому я вірю у свободу народів вирішувати самим за себе. Український народ сам розпоряджається своєю долею та вирішує, за яких умов, як, коли… Не нам вирішувати». 

Те ж бачення

Еммануель Макрон після візиту до США та переговорів з американським колегою Джо Байденом наполягав на узгодженні позицій Франції та США щодо конфлікту в Україні. «Думаю, я можу сказати, що США та Франція поділяють однакове бачення речей – продовжувати допомагати Україні чинити опір, допомагати українцям за будь-яку ціну протистояти бомбардуванням їхньої цивільної інфраструктури […] і робити все, щоб чинити тиск на Росію з тим, щоб вона повернулася за стіл переговорів», – сказав він. А потім нагадав, що 13 грудня у Парижі відбудеться конференція із цього приводу, співголовами якої будуть він сам і президент Володимир Зеленський. 

“Є одна річ, до якої ми повинні підготуватися, і яку ми також обговорювали з президентом Байденом, – це архітектура безпеки, в якій ми хочемо жити завтра”, – додав Еммануель Макрон, який оголосив кілька днів тому, що він незабаром переговорить з Володимиром. Путіним. Президент Франції підтвердив, що його інформували про телефонну розмову між президентом Росії і канцлером Німеччини Олафом Шольцем, що відбулася в п’ятницю, під час якої Володимир Путін вважав “неминучими і необхідними” обстріли його силами цивільної інфраструктури України.

«Ще одна річ, серед іншого, яку ми робимо від початку конфлікту, — це забезпечення того, щоб не було ескалації навколо об’єктів цивільної ядерної енергетики. Україна є країною, в якій є атомні електростанції, і тому я знову поговорю з президентом Путіним після зустрічі з генеральним директором [Міжнародного агентства з атомної енергії], зокрема, на тему цивільної атомної енергетики. Потрібне обговорення конкретних питань», — зазначив президент Франції, не назвавши точної дати.

«Найближчими тижнями ми повинні будемо допомогти Україні чинити опір, а українцям триматися, продовжувати допомагати їм у військовому відношенні, уникати ескалації і, отже, дуже точно взаємодіяти, щоб захистити електростанції та підготувати діалог до того дня, коли всі повернуться за стіл [переговорів]», — додав він, перш ніж підтвердити, що Франція скоро поставить Україні більше зброї, зокрема, змусивши «наших промисловців виробляти швидше та більше».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: