УКРАЇНА: “Москва” тоне, Москва лютує

logo_podii

Liberation, 15 квітня 2022

Автор: Бенжамен Деліль

Після загибелі флагмана Російського флоту у Чорному морі Кремль обіцяє відновити обстріли Києва. Перша ракета впала в ніч із четверга на п’ятницю на завод у передмісті української столиці. Поранена тварина зазвичай оголює ікла та огризається. Після затоплення в ніч із четверга на п’ятницю російського флагмана у Чорному морі Москва обіцяє посилити удари по Києву. Росіяни дотримуються версії про аварію, а українці стверджують, що застосували протикорабельні ракети «Нептун», що у п’ятницю ввечері підтвердив і Пентагон.

Кремль виправдовує відновлення тривалих бомбардувань української столиці та її околиць як відповідь на обстріл двох російських сіл українськими бойовими вертольотами, який нібито стався в четвер і поранив вісім людей. Київ рішуче це заперечує. У ніч із четверга на п’ятницю в передмісті столиці впала ракета, яка знищила частину заводу «Візар», який виробляв… знамениті ракети «Нептун»! Важко не побачити в цьому логічний зв’язок.

Затоплення «Москви» – це удар для Росії, настільки ж символічний, як і стратегічний. Образа, на яку Москва не має іншого вибору, крім як відповісти. “Ми повністю усвідомлюємо, що нам не пробачать” затоплення “символу російських імперіалістичних амбіцій”, – заявила Наталія Гуменюк, прес-секретар військового командування південного регіону України. Принижені настільки велике, що виникає спокуса списати відновлення точкових атак за межами Донбаського фронту лиш на одне розчарування російського людожера.

У четвер у Харківській області обстріляли евакуаційні автобуси, щонайменше семеро людей загинули і 27 отримали поранення. У тому ж районі Міноборони Росії стверджує, що у п’ятницю було знищено близько тридцяти «польських найманців». За даними української влади, обстрілу зазнали житлові райони кількох міст. У Харкові вони стали причиною семи смертей та 34 поранень, а у Миколаєві – щонайменше двох загиблих. У великих агломераціях країни з новою силою залунали тривожні сирени.

Швеція та Фінляндія насторожі

Москва на повну котушку веде вогонь і на дипломатичному фронті. У п’ятницю з Росії було вислано вісімнадцять представників Євросоюзу. Трохи раніше прес-секретар МЗС Марія Захарова попередила Фінляндію та Швецію про «наслідки», які спричинить вступ цих двох країн до НАТО. Вона згадує «двосторонні відносини», а також «архітектуру європейської безпеки загалом»: «Членство в НАТО не може зміцнити їхню національну безпеку. Де-факто вони лише вийдуть на передню лінію фронту НАТО».

Очевидно, що загроза не мала належного ефекту: фінський міністр у європейських справах Тітті Туппурайнен назвав «дуже ймовірним» перспективу вступу до НАТО найближчими тижнями.

Можливе застосування ядерної зброї

Гнів Кремля відчутний, конкретний і передбачає певну форму ескалації конфлікту, який завмер після відведення російських військ від Києва та їхньої передислокації на схід. Він настільки відчутний, що глава ЦРУ Вільям Бернс у четвер стурбувався можливим застосуванням Москвою тактичної ядерної зброї як помсту за завдану образу. Щоб стримати холодний піт, який зазвичай викликають подібні заяви, директор американської розвідувальної служби уточнив, що його аналітичні групи «насправді не спостерігали жодних конкретних ознак – таких, як розгортання подібних озброєнь або вживання військових заходів, які можуть посилити наші побоювання». Але у цьому і полягає сила ядерного стримування: навіть проста згадка про подібну небезпеку піднімає градус обстановки пануючої загальної ворожості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: